![]()
| INVENTORY ID | 12163900000 |
| TITLE | 1412, P&H, DOUBLE SHAFT, EDDY CURRENT MAGNATORQUE BRAKE (RBO) |
| SIZE OR MODEL | 1412 |
| MANUFACTURER | P&H |
| SHAFT TYPE | DOUBLE |
| SHAFT DIAMETER | 2 7/8" |
| SHAFT LENGTH | 4 9/16" |
| OHMS | 2.44 |
| LIST OR SERIAL NUMBER | RW104759-7/08 |
| AMPS | 20 |
| WITH ALTERNATOR | NO |
| DIAMETER OPP DRIVE | 2 7/8" |
| LENGTH OPP DRIVE | 4 11/16" |