![]()
| INVENTORY ID | 12156600000 |
| TITLE | EC&M, NEMA 3, TROLLEY, DC CRANE CONTROL PANEL |
| MANUFACTURER | EC&M |
| NEMA SIZE | 3 |
| HOIST / BRIDGE / TROLLEY | TROLLEY |
| TYPE | L |
| VOLTS | 230 |
| NUMBER OF SPEEDS | 5 |
| ENCLOSURE | YES |
| CABINET HEIGHT | 59" |
| CABINET WIDTH | 40" |
| CABINET DEPTH | 15" |
| WIRING DIAGRAM | 84942-1 |