| INVENTORY ID | 12156500000 |
| TITLE | 2000/2300 KVA, 22,900 PRI, 480 SEC, RE UPTEGRAFF, OUTDOOR, TRANSFORMER, USED POWER TRANSFORMER |
| RATING | 2000 |
| PRIMARY VOLTAGE | 22,900 |
| SECONDARY VOLTAGE | 480 |
| MANUFACTURER | UPTEGRAFF |
| PHASE | 3 |
| HERTZ | 60 |
| AGE | 1981 |
| TAPS ABOVE AND BELOW | 2 ABOVE - 2 BELOW |
| TAPS VOLTAGES | A-24,100 , B-23,500, C-22,100, D-22300, E-21,700 |
| IMPEDANCE | 2000 KVA 5.8%, 2300 KVA, 6.8% |
| TYPE | FLUID |
| WEIGHT | 13,250 |
| CLASS | OA/FFA |
| SERIAL NUMBER | 14E81 |
| TEMPERATURE RISE | 65 DEGREE C |
| DEPTH | 65" |
| WIDTH | 81" |
| HEIGHT | 89" |