![]()
| INVENTORY ID | 12156400000 |
| TITLE | 600 AMP, 15,000 VOLT, FUSED, INDOOR, LOAD BRAKE INTERRUPTER SWITCH |
| AMPERAGE | 600 |
| VOLTAGE | 15,000 |
| PHASE | 3 |
| SERIAL NUMBER | 9078A07H01 |
| FUSEABLE | YES |
| FUSE AMPS OR E NO. | 6 FUSES - 125 AMP EACH, TYPE EJ0-1DD |
| WINDOW | YES |
| INDOOR OR OUTDOOR | INDOOR |
| ARC SUPRESSION | YES |
| ON LOAD / NO LOAD | ON LOAD |
| STANDARD SWITCH OR INVERTED | STANDARD |
| METER TYPE | NO METER |
| HAS MAIN SWITCH | NO |
| DEPTH | 36" |
| WIDTH | 40" |
| HEIGHT | 94" |