![]()
| INVENTORY ID | 12154100000 |
| TITLE | HUBBELL, NEMA 5, HOIST, DC CRANE CONTROL PANEL |
| MANUFACTURER | HUBBELL |
| NEMA SIZE | 5 |
| HOIST / BRIDGE / TROLLEY | HOIST |
| TYPE | 5210 |
| VOLTS | 230 |
| NUMBER OF SPEEDS | 5 |
| ENCLOSURE | YES |
| CABINET HEIGHT | 48" |
| CABINET WIDTH | 72" |
| CABINET DEPTH | 18" |
| WIRING DIAGRAM | 85891001 |