![]()
| INVENTORY ID | 12141400000 |
| TITLE | SQUARE-D, NEMA 6A, HOIST DUPLEX, DC CRANE CONTROL PANEL |
| MANUFACTURER | SQUARE-D |
| NEMA SIZE | 6A |
| HOIST / BRIDGE / TROLLEY | HOIST DUPLEX |
| TYPE | M |
| VOLTS | 230 |
| NUMBER OF SPEEDS | 5 |
| ENCLOSURE | YES |
| CABINET HEIGHT | 72" |
| CABINET WIDTH | 144" |
| CABINET DEPTH | 23" " |
| WIRING DIAGRAM | E0030163-007-02 |