![]()
| INVENTORY ID | 12141200000 |
| TITLE | 2700 AMP, NEMA 8, SQUARE-D, CLASS 6140, MANUAL MAGNETIC DISCONNECT SWITCH |
| MANUFACTURER | SQUARE-D |
| AMPS | 2700 |
| NEMA SIZE | 8 |
| CLASS | CLASS 6820 OR 6140 |
| POLE | 2 |
| CONTACTOR TYPE | M |
| HEIGHT | 72" |
| WIDTH | 60" |
| DEPTH | 24" |
| WIRING DIAGRAM | FILNOR DWG - 14007-1 |
| VOLTAGE | 230 |