![]()
| INVENTORY ID | 12138700000 |
| TITLE | 460 KVA, 2300 DELTA PRI, 600 Y / 346 SEC, SPANG POWER, RECTIFIER TRANSFORMER - $4,750.00 |
| RATING | 460 |
| PRIMARY VOLTAGE | 2300 |
| SECONDARY VOLTAGE | 600 Y / 346 |
| MANUFACTURER | SPANG |
| PHASE | 3 |
| HERTZ | 60 |
| TAPS ABOVE AND BELOW | 3 |
| TAPS VOLTAGES | 3 |
| IMPEDANCE | 7.7 |
| TYPE | DRY |
| WEIGHT | 3,130 |
| CLASS | AAII |
| SERIAL NUMBER | T-18336 |
| TEMPERATURE RISE | 114 |
| DEPTH | 62" |
| WIDTH | 40" |
| HEIGHT | 90" |
| LOAD BREAK SWITCH | NO |