![]()
| INVENTORY ID | 12121300000 |
| TITLE | 60 TON, 6 SHEAVE, DRAFTO-ROTO HOOK, CRANE DC HOOK BLOCK, HOIST BLOCK - ROTATING |
| CAPACITY | 60 |
| NUMBER OF SHEAVES | 6 |
| CABLE SIZE | 1" |
| SHEAVE DIAMETER | 29" |
| THROAT OPENING | 9 1/4" |
| MANUFACTURER | DRAFTO - ROTO HOOK |
| WEIGHT | 8790 |
| ADDITIONAL COMMENTS | DC |
| CONDITION OF EQUIPMENT | GOOD |