![]()
| INVENTORY ID | 12114600000 |
| TITLE | SQUARE-D, NEMA 8, SIMPLEX HOIST, DC CRANE CONTROL PANEL |
| MANUFACTURER | SQUARE-D |
| NEMA SIZE | 8 |
| HOIST / BRIDGE / TROLLEY | SIMPLEX HOIST |
| TYPE | M |
| VOLTS | 230 |
| NUMBER OF SPEEDS | 6 |
| ENCLOSURE | NO DOORS |
| CABINET HEIGHT | 80" |
| CABINET WIDTH | 99" |
| CABINET DEPTH | 27" |