![]()
| INVENTORY ID | 12110800000 |
| TITLE | 2700 AMP, NEMA 8, SQUARE-D, CLASS 6140, NEMA 8, MANUAL MAGNETIC DISCONNECT SWITCH (R) |
| MANUFACTURER | SQUARE-D |
| AMPS | 2700 |
| NEMA SIZE | 8 |
| POLE | 2 |
| CONTACTOR TYPE | M |
| HEIGHT | 72" |
| WIDTH | 60" |
| DEPTH | 24" |
| WIRING DIAGRAM | 13402-1 |
| VOLTAGE | 230 |