| INVENTORY ID | 12109600000 |
| TITLE | 16" BRAKE WHEEL, CRANE BRAKE WHEEL |
| DIAMETER | 16 |
| AISE | NON-AISE |
| MOTOR BORE | EW |
| FACE WIDTH "F" | 6 3/4" |
| HUB OFFSET "O" | 5" |
| HUB LENGTH "H" | 5" |
| BORE DIAMETER "B" | 4" |
| BORE TAPER PER FOOT | 1.219 |
| KEYWAY WIDTH "S" | 1" |
| KEYWAY DEPTH "T" | 3/8" |