![]()
| INVENTORY ID | 12101000000 |
| TITLE | 2700 AMP, NEMA 8, SQUARE-D, CLASS 6140, MANUAL MAGNETIC DISCONNECT SWITCH |
| MANUFACTURER | SQUARE-D |
| AMPS | 2700 |
| NEMA SIZE | 8 |
| CLASS | N/A |
| POLE | 2 |
| CONTACTOR TYPE | 88 |
| HEIGHT | 75" |
| WIDTH | 60" |
| DEPTH | 25 1/2" |
| WIRING DIAGRAM | 13402-1 (FILNOR) |
| VOLTAGE | 230 |