![]()
| INVENTORY ID | 12086700000 |
| TITLE | 800 AMP, NEMA 6, CUTLER HAMMER, MANUAL MAGNETIC DISCONNECT SWITCH |
| MANUFACTURER | CUTLER HAMMER |
| AMPS | 800 |
| NEMA SIZE | 6 |
| CLASS | 14962 |
| POLE | 2 |
| CONTACTOR TYPE | 900 SERIES |
| HEIGHT | 50" |
| WIDTH | 32 1/2" |
| DEPTH | 23" |
| WIRING DIAGRAM | NO |
| VOLTAGE | 230 |