![]()
| INVENTORY ID | 12071300000 |
| TITLE | SIZE 3, KOPPERS, FLEX MOTOR COUPLING, BORED FOR 808 MOTOR |
| SIZE | 3 |
| MANUFACTURER | KOPPERS |
| TYPE | FLEX |
| BORED FOR MOTOR FRAME | 808 |
| HALF OR FULL COUPLING | HALF |
| FLANGE DIAMETER | 9 3/8" |
| NO. OF BOLT HOLES | 12 |
| SIZE OF BOLT HOLES | 1/2" |
| KEYWAY SIZE | 3/4" |