![]()
| INVENTORY ID | 12071200000 |
| TITLE | SIZE 4.5, KOPPERS, FLEX MOTOR COUPLING, BORED FOR 816 MOTOR - QTY (2) |
| SIZE | 4.5" |
| MANUFACTURER | KOPPERS |
| TYPE | FLEX |
| BORED FOR MOTOR FRAME | 816 |
| HALF OR FULL COUPLING | HALF |
| FLANGE DIAMETER | 13 5/8" |
| NO. OF BOLT HOLES | 10 |
| SIZE OF BOLT HOLES | 3/4" |
| KEYWAY SIZE | 1 1/4" |