![]()
| INVENTORY ID | 12063300000 |
| TITLE | 75 KVA, 460 V PRI, 460Y/266 V SEC, FEDERAL PACIFIC TRANSFORMER - $995.00 |
| RATING | 75 |
| PRIMARY VOLTAGE | 460 |
| SECONDARY VOLTAGE | 460 Y / 266 |
| MANUFACTURER | SPANG |
| PHASE | 3 |
| HERTZ | 60 |
| TYPE | DRY |
| WEIGHT | 804 |
| CLASS | AA |
| SERIAL NUMBER | 15964 |
| TEMPERATURE RISE | 150 |
| DEPTH | 21" |
| WIDTH | 30" |
| HEIGHT | 38 1/2" |
| LOAD BREAK SWITCH | NO |