| INVENTORY ID | 12050400000 |
| TITLE | 10 HP, 3485 RPM, 230/460 VOLT, US ELECTRIC, 215TP VERTICAL PUMP MOTOR WITH HOLLOW SHAFT AND RATCHET |
| HP | 10 |
| RPM | 3485 |
| VOLTAGE 2 | 460 |
| VOLTAGE 1 | 230 |
| MANUFACTURER | USELECTRIC |
| FRAME | 215TP |
| ENCLOSURE | TEFC |
| SHAFT TYPE | HOLLOW |
| CODE | H |
| TYPE | TU |
| SERVICE FACTOR | 1.15 |
| PHASE | 3 |
| HERTZ | 60 |
| AMPS | 26.8/13.4 |
| SERIAL/ID NUMBER | C476/X04X055R006F |
| DUTY | CONT |
| DEGREE TEMP RISE | 40 |
| FLANGE DIAMETER | 9 7/8" |
| DIAMETER CTR TO CTR | 9 1/8" |
| DIAMETER OF HOLE | 3/8" |
| DRIVE SHAFT DIAMETER | 1" |