| INVENTORY ID | 12050100000 |
| TITLE | QTY. (2) 265 HP, 900 RPM, 480V, RELIANCE, L4034, INVERTER DUTY AC MOTOR |
| HORSEPOWER | 265 |
| SPEED | 900 |
| VOLTAGE | 480 |
| MANUFACTURER | RELIANCE |
| FRAME | L4034 |
| ENCLOSURE | DPFV |
| SHAFT | DESS |
| DESIGN | L1331A |
| INSULATION CLASS | H |
| BEARINGS | A/F |
| SERVICE FACTOR | 1 |
| PHASE | 3 |
| FREQUENCY | 30.6 |
| AMPERAGE | 293 |
| SERIAL NUMBER OR ID NUMBER | D1K226490-KATI |
| WEIGHT | 2,190 |
| DUTY | CONT |
| TEMPERATURE RISE | 40 |
| CAST IRON FRAME | YES |
| LEADS FACING DRIVE END | RIGHT |
| SHAFT HEIGHT | 10" |
| DRIVE SHAFT DIAMETER | 3 5/8" |
| DRIVE SHAFT LENGTH | 7 1/4" |
| BRAKE SHAFT DIAMETER | 3 5/8" |
| BRAKE SHAFT LENGTH | 7 3/4" |