![]()
| INVENTORY ID | 12048900000 |
| TITLE | 20 TON, ZENAR, TROLLEY |
| CAPACITY | 20 TON |
| GAUGE | 9' 8" |
| VOLTAGE | 230/460 |
| MANUFACTURER | ZENAR |
| CLASS | D |
| MAIN HOIST LIFT | 30' 6" |
| WEIGHT | 10,000 |
| MAIN HOIST SPEED | 42 FPM |
| TROLLEY SPEED | 144 FPM |
| OUTSIDE WHEEL WIDTH | 10' 0" |
| OVERALL HEIGHT | 2' 9 3/8" |
| ROPE DIAMETER | 1/2" |