![]()
| INVENTORY ID | 12045100000 |
| TITLE | 45 KVA 480 V PRI 240 V SEC, WESTERN POWER, INDOOR TRANSFORMER - $645.00 |
| RATING | 45 |
| PRIMARY VOLTAGE | 480 |
| SECONDARY VOLTAGE | 240 |
| MANUFACTURER | WESTERN POWER |
| PHASE | 3 |
| HERTZ | 60 |
| TYPE | DRY |
| WEIGHT | 400 |
| CLASS | AA |
| TEMPERATURE RISE | 150 |
| DEPTH | 18" |
| WIDTH | 27" |
| HEIGHT | 26" |
| MEGGER | .5 |