![]()
| INVENTORY ID | 12044700000 |
| TITLE | 75 KVA 480 V PRI 480Y/277 V SEC, MATRA , ISOLATION TRANSFORMER - $995.00 |
| RATING | 75 |
| PRIMARY VOLTAGE | 480 |
| SECONDARY VOLTAGE | 480 Y / 277 |
| MANUFACTURER | MATRA |
| PHASE | 3 |
| HERTZ | 60 |
| TYPE | DRY |
| WEIGHT | 500 |
| CLASS | AA |
| TEMPERATURE RISE | 150 |
| DEPTH | 21" |
| WIDTH | 24" |
| HEIGHT | 35" |
| MEGGER | 10 |