![]()
| INVENTORY ID | 12043900000 |
| TITLE | 870 KVA, 460 DELTA PRI, 460Y/266 VOLT SEC, HETRAN, ISOLATION TRANSFORMER - $8,725.00 |
| RATING | 870 |
| PRIMARY VOLTAGE | 460 |
| SECONDARY VOLTAGE | 460 Y / 266 |
| MANUFACTURER | HI TRAN |
| PHASE | 3 |
| HERTZ | 60 |
| TAPS ABOVE AND BELOW | 1 ABOVE, 1 BELOW |
| IMPEDANCE | 4.4 |
| TYPE | DRY |
| WEIGHT | 4,150 |
| CLASS | AA |
| SERIAL NUMBER | 13314 |
| TEMPERATURE RISE | 50 |
| DEPTH | 48" |
| WIDTH | 60" |
| HEIGHT | 72" |
| LOAD BREAK SWITCH | NO |