![]()
| INVENTORY ID | 12032600000 |
| TITLE | 1BV30CFM, STROMAG, DOUBLE SHAFT, EDDY CURRENT MAGNATORQUE BRAKE |
| SIZE OR MODEL | 1BV30CFM |
| MANUFACTURER | STROMAG |
| SHAFT TYPE | DOUBLE |
| SHAFT DIAMETER | 1 13/16" |
| SHAFT LENGTH | 4" |
| OHMS | 47.2 |
| LIST OR SERIAL NUMBER | 5104/37686/1 |
| VOLTAGE | 100 |
| AMPS | 2.17 |
| WITH ALTERNATOR | NO |
| DIAMETER OPP DRIVE | 1 13/16" |
| LENGTH OPP DRIVE | 4" |