![]()
| INVENTORY ID | 12032500000 |
| TITLE | 1BV30C, STROMAG, DOUBLE SHAFT, EDDY CURRENT MAGNATORQUE BRAKE |
| SIZE OR MODEL | 1BV30C |
| MANUFACTURER | STROMAG |
| SHAFT TYPE | DOUBLE |
| SHAFT DIAMETER | 1 13/16" |
| SHAFT LENGTH | 4" |
| OHMS | 46.1 |
| LIST OR SERIAL NUMBER | 4807/8353/3 |
| VOLTAGE | 90 |
| AMPS | 2.17 |
| WITH ALTERNATOR | NO |
| DIAMETER OPP DRIVE | 1 13/16" |
| LENGTH OPP DRIVE | 4" |