![]()
| INVENTORY ID | 12011600000 |
| TITLE | 15 KVA, 240V PRI, 240V/120 SEC, ACME, ISOLATION TRANSFORMER - $290.00 |
| RATING | 15 |
| PRIMARY VOLTAGE | 240 |
| SECONDARY VOLTAGE | 240 / 120 |
| MANUFACTURER | ACME |
| PHASE | 1 |
| HERTZ | 60 |
| IMPEDANCE | 3.12 |
| TYPE | DRY |
| WEIGHT | 170 |
| CLASS | 55 |
| SERIAL NUMBER | T-3-5347-S |
| TEMPERATURE RISE | 115 |
| DEPTH | 12" |
| WIDTH | 12" |
| HEIGHT | 15" |
| LOAD BREAK SWITCH | NO |