![]()
| INVENTORY ID | 12006500000 |
| TITLE | QTY (2) CUTLER HAMMER, PLUGGING & REVERSING, TYPE F, 6 SPEED, MASTER SWITCH CRANE CONTROLLER |
| MANUFACTURER | CUTLER HAMMER |
| MOTION | PLUG & REVERSE |
| TYPE | F |
| SPEED | 6 |
| VOLTS | 230 |
| ENCLOSURE | YES |
| STYLE | VERTICAL |
| HEIGHT | 34" |
| WIDTH | 5" |
| LENGTH | 7" |