| INVENTORY ID | 11993300000 |
| TITLE | 18" BRAKE WHEEL (R), CRANE BRAKE WHEEL |
| DIAMETER | 18 |
| AISE | NON-AISE |
| FACE WIDTH "F" | 7 1/4" |
| HUB OFFSET "O" | 4 3/8" |
| HUB LENGTH "H" | 5" |
| BORE DIAMETER "B" | 3 1/8" |
| BORE TAPER PER FOOT | STRAIGHT |
| KEYWAY WIDTH "S" | 3/4" |
| KEYWAY DEPTH "T" | 1/4" |