![]()
| INVENTORY ID | 11992500000 |
| TITLE | TW42F, 42 AMPS, 1.08 OHMS, SQUARE-DCRANE RESISTOR |
| TYPE OR CATALOG NUMBER | TW42F |
| OHMS | 1.08 |
| MANUFACTURER | SQUARE-D |
| AMPS | 42 |
| HEIGHT | 6" |
| WIDTH | 12 1/2" |
| LENGTH | 11" |
| MOUNTING HOLE CENTER TO CENTER WIDTH | 11" |
| MOUNTING HOLE CENTER TO CENTER DEPTH | 6" |
| QUANTITY | 1 |