![]()
| INVENTORY ID | 11984100000 |
| TITLE | SIZE 5, RIGID, TAPERED, BORED FOR MD818 MOTOR, MOTOR COUPLING |
| SIZE | 5 |
| MANUFACTURER | UNKNOWN |
| TYPE | RIGID |
| BORED FOR MOTOR FRAME | 818 |
| HALF OR FULL COUPLING | FULL |
| FLANGE DIAMETER | 10" |
| NO. OF BOLT HOLES | 10" |
| SIZE OF BOLT HOLES | 5/8" |
| KEYWAY SIZE | 1 1/2" X 3/4" |
| ADDITIONAL COMMENTS | USED - SHAFT NEEDS REMOVED |