![]()
| INVENTORY ID | 11978800000 |
| TITLE | SQUARE-D, NEMA 5, HOIST, TYPE L, DC CRANE CONTROL PANEL |
| MANUFACTURER | SQUARE-D |
| NEMA SIZE | 5 |
| HOIST / BRIDGE / TROLLEY | HOIST |
| TYPE | L |
| VOLTS | 230 |
| NUMBER OF SPEEDS | 5 |
| ENCLOSURE | YES |
| CABINET HEIGHT | 70" |
| CABINET WIDTH | 47" |
| CABINET DEPTH | 14" |
| WIRING DIAGRAM | N/A |