![]()
| INVENTORY ID | 11978000000 |
| TITLE | G11WL12, 189 AMPS, .125 OHMS, CUTLER HAMMER, STAX-RITE CRANE RESISTOR |
| TYPE OR CATALOG NUMBER | G11WL12 |
| OHMS | .125 |
| MANUFACTURER | CUTLER HAMMER |
| AMPS | 189 |
| NUMBER OF TABS | 11 |
| HEIGHT | 6" |
| WIDTH | 11" |
| LENGTH | 26 1/2" |
| MOUNTING HOLE CENTER TO CENTER WIDTH | N/A |
| MOUNTING HOLE CENTER TO CENTER DEPTH | N/A |
| QUANTITY | 11 |