![]()
| INVENTORY ID | 11974700000 |
| TITLE | TW27E, 27 AMPS, 5.20 OHMS SQUARE-D, CRANE RESISTOR |
| TYPE OR CATALOG NUMBER | TW27E |
| OHMS | 5.20 |
| MANUFACTURER | SQUARE-D |
| AMPS | 27 |
| HEIGHT | 6" |
| WIDTH | 11" |
| LENGTH | 18" |
| MOUNTING HOLE CENTER TO CENTER WIDTH | 16 1/2" |
| MOUNTING HOLE CENTER TO CENTER DEPTH | 6" |
| QUANTITY | 2 |