![]()
| INVENTORY ID | 11971700000 |
| TITLE | CUTLER HAMMER, NEMA 6, HOIST, DC CRANE CONTROL PANEL |
| MANUFACTURER | CUTLER HAMMER |
| NEMA SIZE | 6 |
| HOIST / BRIDGE / TROLLEY | HOIST |
| TYPE | 900 SERIES |
| VOLTS | 230 |
| NUMBER OF SPEEDS | 5 |
| ENCLOSURE | YES |
| CABINET HEIGHT | 72" |
| CABINET WIDTH | 72" |
| CABINET DEPTH | 26" |