![]()
| INVENTORY ID | 11966300000 |
| TITLE | G11WL18, 131 AMP, 0.187 OHMS, CUTLER HAMMER, CRANE RESISTOR |
| TYPE OR CATALOG NUMBER | G11WL18 |
| OHMS | 0.187 |
| MANUFACTURER | CUTLER HAMMER |
| AMPS | 131 |
| NUMBER OF TABS | 7 |
| HEIGHT | 6" |
| WIDTH | 9 7/8" |
| LENGTH | 17 7/8" |
| MOUNTING HOLE CENTER TO CENTER WIDTH | 8 7/8" |
| MOUNTING HOLE CENTER TO CENTER DEPTH | 16 5/8" |
| QUANTITY | 15 |