![]()
| INVENTORY ID | 11965000000 |
| TITLE | H3, 125 AMP 0.341 OHMS POST GLOVER PG20D, CRANE RESISTOR |
| TYPE | H3 |
| OHMS | 0.341 |
| MANUFACTURER | POSTGLOVER |
| CATALOG NUMBER | PG20D |
| AMPS | 125 |
| NUMBER OF TABS | 9 |
| HEIGHT | 6" |
| WIDTH | 10" |
| LENGTH | 25 9/16" |
| MOUNTING HOLE CENTER TO CENTER WIDTH | 6" |
| MOUNTING HOLE CENTER TO CENTER DEPTH | 24 1/4" |
| QUANTITY | 1 |