![]()
| INVENTORY ID | 11964900000 |
| TITLE | H3, 185 AMP 0.182 OHMS POST GLOVER , PG141, CRANE RESISTOR |
| TYPE | H3 |
| OHMS | 0.182 |
| MANUFACTURER | POSTGLOVER |
| AMPS | 185 |
| CATALOG NUMBER | PG14 |
| NUMBER OF TABS | 9 |
| HEIGHT | 6" |
| WIDTH | 10" |
| LENGTH | 25 9/16" |
| MOUNTING HOLE CENTER TO CENTER WIDTH | 6" |
| MOUNTING HOLE CENTER TO CENTER DEPTH | 24 1/4" |
| QUANTITY | 1 |