![]()
| INVENTORY ID | 11964700000 |
| TITLE | HC, 260 AMP 0.115 OHMS POST GLOVER, PG11, CRANE RESISTOR |
| TYPE | HC |
| OHMS | 0.115 |
| MANUFACTURER | POSTGLOVER |
| AMPS | 260 |
| CATALOG NUMBER | PG11 |
| NUMBER OF TABS | 8 |
| HEIGHT | 6" |
| WIDTH | 10" |
| LENGTH | 25 9/16" |
| MOUNTING HOLE CENTER TO CENTER WIDTH | 6" |
| MOUNTING HOLE CENTER TO CENTER DEPTH | 24 1/4" |
| QUANTITY | 2 |