![]()
| INVENTORY ID | 11964600000 |
| TITLE | H3, 170 AMP .189 OHMS POST GLOVER, G012, CRANE RESISTOR |
| TYPE | H3 |
| OHMS | .189 |
| MANUFACTURER | POSTGLOVER |
| AMPS | 170 |
| CATALOG NUMBER | G012 |
| NUMBER OF TABS | 8 |
| HEIGHT | 6 |
| WIDTH | 10 |
| LENGTH | 25 9/16" |
| MOUNTING HOLE CENTER TO CENTER WIDTH | 6" |
| MOUNTING HOLE CENTER TO CENTER DEPTH | 24 1/4" |
| QUANTITY | 1 |