| INVENTORY ID | 11964400000 |
| TITLE | HC, 300 AMP 0.100 OHMS POST GLOVER, HC300G, CRANE RESISTOR |
| TYPE | HC |
| OHMS | 0.100 |
| MANUFACTURER | POSTGLOVER |
| AMPS | 300 |
| CATALOG NUMBER | HC300G |
| NUMBER OF TABS | 2 |
| HEIGHT | 6" |
| WIDTH | 11" |
| LENGTH | 26 9/16" |
| MOUNTING HOLE CENTER TO CENTER WIDTH | 6" |
| MOUNTING HOLE CENTER TO CENTER DEPTH | 25 1/4" |
| QUANTITY | 9 |