![]()
| INVENTORY ID | 11964300000 |
| TITLE | H3, 118 AMP. 370 OHMS POST GLOVER, G13, CRANE RESISTOR |
| TYPE | H3 |
| OHMS | .370 |
| MANUFACTURER | POSTGLOVER |
| CATALOG NUMBER | G13 |
| AMPS | 118 |
| NUMBER OF TABS | 7 |
| HEIGHT | 6" |
| WIDTH | 10" |
| LENGTH | 25 1/2" |
| MOUNTING HOLE CENTER TO CENTER WIDTH | 6" |
| MOUNTING HOLE CENTER TO CENTER DEPTH | 24 3/8" |
| QUANTITY | 14 |