![]()
| INVENTORY ID | 11964000000 |
| TITLE | H3, 160 AMP .190 OHMS POST GLOVER, GSS, CRANE RESISTOR |
| TYPE | H3 |
| OHMS | .190 |
| MANUFACTURER | POSTGLOVER |
| AMPS | 160 |
| CATALOG NUMBER | GSS |
| NUMBER OF TABS | 8 |
| HEIGHT | 6" |
| WIDTH | 10" |
| LENGTH | 25 7/16" |
| MOUNTING HOLE CENTER TO CENTER WIDTH | 6" |
| MOUNTING HOLE CENTER TO CENTER DEPTH | 24 3/16" |
| QUANTITY | 3 |