![]()
| INVENTORY ID | 11963700000 |
| TITLE | 41 AMP, 3.22 OHMS POST GLOVER, G019, CRANE RESISTOR |
| TYPE | T2 |
| OHMS | 3.22 |
| MANUFACTURER | POSTGLOVER |
| AMPS | 41 |
| CATALOG NUMBER | G019 |
| NUMBER OF TABS | 8 |
| HEIGHT | 6" |
| WIDTH | 10" |
| LENGTH | 25 1/2" |
| MOUNTING HOLE CENTER TO CENTER WIDTH | 6" |
| MOUNTING HOLE CENTER TO CENTER DEPTH | 24 1/2" |
| QUANTITY | 1 |