![]()
| INVENTORY ID | 11963500000 |
| TITLE | 18 AMP, 14.69 OHMS, POST GLOVER, PG40, CRANE RESISTOR |
| TYPE | T2 |
| OHMS | 14.69 |
| MANUFACTURER | POSTGLOVER |
| AMPS | 18 |
| CATALOG NUMBER | PG40 |
| NUMBER OF TABS | 13 |
| HEIGHT | 6" |
| WIDTH | 10" |
| LENGTH | 26 7/16" |
| MOUNTING HOLE CENTER TO CENTER WIDTH | 6" |
| MOUNTING HOLE CENTER TO CENTER DEPTH | 25 3/8" |
| QUANTITY | 1 |