![]()
| INVENTORY ID | 11963400000 |
| TITLE | 30 AMP, 5.3 OHMS, POST GLOVER, G110, CRANE RESISTOR |
| TYPE | T2 |
| OHMS | 5.3 |
| MANUFACTURER | POSTGLOVER |
| AMPS | 30 |
| CATALOG NUMBER | G110 |
| NUMBER OF TABS | 10 |
| HEIGHT | 6" |
| WIDTH | 10" |
| LENGTH | 25 9/16" |
| MOUNTING HOLE CENTER TO CENTER WIDTH | 6" |
| MOUNTING HOLE CENTER TO CENTER DEPTH | 24 9/16" |
| QUANTITY | 1 |