![]()
| INVENTORY ID | 11963300000 |
| TITLE | 37 AMP 4.00 OHMS, POST GLOVER, G19, CRANE RESISTOR |
| TYPE | T2 |
| OHMS | 4.00 |
| MANUFACTURER | POSTGLOVER |
| AMPS | 37 |
| CATALOG NUMBER | G19 |
| NUMBER OF TABS | 8 |
| HEIGHT | 6" |
| WIDTH | 10" |
| LENGTH | 26 9/16" |
| MOUNTING HOLE CENTER TO CENTER WIDTH | 6" |
| MOUNTING HOLE CENTER TO CENTER DEPTH | 25 1/4" |
| QUANTITY | 3 |