![]()
| INVENTORY ID | 11963100000 |
| TITLE | 57 AMP 1.670 OHMS POST GLOVER, G17, CRANE RESISTOR |
| TYPE | T2 |
| OHMS | 1.67 |
| MANUFACTURER | POSTGLOVER |
| AMPS | 56 |
| CATALOG NUMBER | G17 |
| NUMBER OF TABS | 8 |
| HEIGHT | 6 |
| WIDTH | 10" |
| LENGTH | 25 9/16" |
| MOUNTING HOLE CENTER TO CENTER WIDTH | 6" |
| MOUNTING HOLE CENTER TO CENTER DEPTH | 24 1/4" |
| QUANTITY | 2 |