![]()
| INVENTORY ID | 11962800000 |
| TITLE | HC, 260 AMP 0.172 OHMS POST GLOVER HC260G, CRANE RESISTOR |
| OHMS | 0.172 |
| MANUFACTURER | POSTGLOVER |
| CATALOG NUMBER | HC260G |
| AMPS | 260 |
| NUMBER OF TABS | 8 |
| HEIGHT | 6" |
| WIDTH | 10" |
| LENGTH | 26 9/16" |
| MOUNTING HOLE CENTER TO CENTER WIDTH | 6" |
| MOUNTING HOLE CENTER TO CENTER DEPTH | 25 1/4" |
| QUANTITY | 3 |