![]()
| INVENTORY ID | 11962400000 |
| TITLE | HC, 400 AMP .060 OHMS, POST GLOVER, HG406G, CRANE RESISTOR |
| TYPE | HC |
| OHMS | .060 |
| MANUFACTURER | POSTGLOVER |
| AMPS | 400 |
| CATALOG NUMBER | HG406G |
| NUMBER OF TABS | 2 |
| HEIGHT | 6" |
| WIDTH | 10" |
| LENGTH | 26 9/16" |
| MOUNTING HOLE CENTER TO CENTER WIDTH | 6" |
| MOUNTING HOLE CENTER TO CENTER DEPTH | 25 1/4" |
| QUANTITY | 1 |