![]()
| INVENTORY ID | 11962100000 |
| TITLE | 90 AMP 0.756 OHMS POST GLOVER PG24 , CRANE RESISTOR |
| TYPE | T2 |
| OHMS | 756 |
| MANUFACTURER | POSTGLOVER |
| AMPS | 90 |
| CATALOG NUMBER | PG24 |
| NUMBER OF TABS | 10 |
| HEIGHT | 6" |
| WIDTH | 10" |
| LENGTH | 25 9/16" |
| MOUNTING HOLE CENTER TO CENTER WIDTH | 6" |
| MOUNTING HOLE CENTER TO CENTER DEPTH | 24 1/4" |
| QUANTITY | 3 |